Partnerystė

Briuselyje įsikūrusi „Business Training“ (BT, www.businesstraining.be) yra pirmaujanti profesinio mokymo įstaiga, pasižyminti plačiu IRT srities mokymo veiklų ir mokymosi sprendimų spektru. Organizacijos misija – siekis, kad IRT profesionalai įgytų kokybiškų įgūdžių ir kompetencijų, drauge gerinant profesinio mokymo prieinamumą ir kokybę šioje srityje bei suteikiant visą gyvenimą trunkančio mokymosi galimybių plačiam ratui besimokančiųjų, tokiu būdu remiant ekonominį, socialinį ir visuomeninį vystymąsi. Organizacijos sukaupta patirtis remiasi tvirtu pagrindu – pažangiausius IRT mokymus „Business Training“ teikia apie 20 metų. 2012-aisiais „Business Training“ taip pat buvo įvertinta kokybės vadybos sertifikatu ISO 9001:20zz08, o nuo 2009-ųjų kovo organizacija įgijo „Microsoft“ auksinės partnerės statusą.

Katalonijos politechnikos universitetas (Universitat Politechnika de Catalunya, UPC, www.upc.edu) yra didžiausias ir prestižiškiausias technologijos mokslų universitetas Katalonijoje. Šis universitetas siūlo platų akademinių programų spektrą, apimantį inžineriją, informatiką ir tokias gretutines disciplinas kaip telekomunikacijos, civilinė inžinerija, taikomieji mokslai, architektūra, pramoninis dizainas ir gamyba, aplinkos apsaugos vadyba ir okeanografija. Universitetas taip pat yra įsipareigojęs skatinti pažangiausius mokslinius tyrimus tose srityse, kurios pasižymi augimo potencialu ir aiškiu socialiniu pritaikymu bei reikšme. 1971 m. kovą įkurtas Katalonijos politechnikos universitetas yra suskirstytas į 30 fakultetų, kuriuose mokosi daugiau nei 30 tūkst. studentų, dirba daugiau nei trys tūkst. mokslininkų ir akademinių darbuotojų. UPC švietimo programas įgyvendina 20 mokyklų, kurios yra įsikūrusios Barselonoje ir aplinkiniuose miestuose. Katalonijos politechnikos universitetas nuolatos pripažįstamas vienu geriausių IRT ir inžinerijos srities Europos universitetų. „U.S. News & World Report“ vertinimu, UPC patenka tarp dešimties geriausių informatikos srities universitetų Europoje. Tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ 2018 m. vertinimu, UPC yra tarp dviejų proc. geriausių pasaulio universitetų.

Nacionalinės tyrimų tarybos (Consiglio Nazionale delle Ricerche, ISTC) Kognityvinių mokslų ir technologijų institutas (CNR, www.istc.cnr.it) yra iškiliausia kognityvinių mokslų tyrimų institucija Italijoje. Institutas buvo įkurtas 2001-aisiais Nacionalinės tyrimų tarybos, kurios dalis ir yra, iniciatyva siekiant skatinti technologinį meistriškumą intelekto sistemų srityje taikant tarpdisciplininį požiūrį į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą.

Lietuvos kompiuterininkų sąjunga (LIKS, www.liks.lt) yra didžiausia IRT sektoriui atstovaujanti profesinė organizacija Lietuvoje. Tai pelno nesiekianti organizacija, burianti informatikos specialistus, pramonės lyderius, švietimo atstovus, informatikos srities darbuotojus ir mėgėjus. Organizacijos tikslas – informatikos pažanga, IRT įgūdžių raidos stiprinimas ir skaitmeninio raštingumo gerinimas vertinant tiek iš konceptualaus požiūrio taško, tiek turint omenyje praktinį taikymą. 1989-aisiais įkurta LIKS pateikia autoritetingas nepriklausomas technologijų srities žinias ir įžvalgas, kuria aktualias technologines galimybes ir pajėgumus, skatinančius inovacijas ir spartinančius naujų informacijos ir ryšių technologijų pritaikymą verslo, valdžios ir visuomenės labui.

EXELIA (www.exelia.gr) – Atėnuose (Graikijoje) įsikūrusi kūrybinių mokymosi sprendimų kompanija, kurianti ir plėtojanti mokomuosius žaidimus ir siūlanti nuolatinius inovatyviais pedagoginiais metodais ir praktikomis paremtus profesinius mokymus, pavyzdžiui, žaidimu paremtą mokymąsi. EXELIA specializacija – IRT, kaip įgalinančio veiksnio, panaudojimas švietimo inovacijoms ir tobulinimui, kuriant pažangią edukacinę programinę įrangą ir tokius reikmenis kaip imitaciniai žaidimai, masiniai atviri internetiniai kursai ir atviri švietimo ištekliai.